News

Huzurlarınızda Ailenin Yeni Üyeleri

Posted on September 19, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

 CRAFTMASTER COLLECTION

Sonbaharı karşılarken, okullar açılırken, ağaçlar yapraklarını dökerken sizlere ufak bir süprizimiz olucak. Huzurlarınızda yeni koleksiyonumuz olan Craftmaster! Bu modelimizde markamızın esas öğeside unutulmayarak paslanmaz çelik ile beraber ahşabı harmanladık.

Demir ahşap saat

Minimalist, eşsiz tasarım ve mükemmel Woodstone paslanmaz çelik, bu koleksiyonumuzun ilham kaynaklarıdır. Craftmaster modeli paslanmaz çelik sağlamlığı ve doğal, el yapımı ahşabın özelliklerini bir araya getirir. Özgünlüğün ince dokunuşu ile yükselen bir koleksiyondur. Craftmaster, gelecek nesillere aktarılabilecek estetik görünümü ile zarif bir tasarıma sahiptir.
Özellikleri
-%100 doğal ahşap
-316 L siyah ve gümüş olmak üzere 2 renk seçeneği
-Çizilmeye dayanıklı safir cam

-Paslanmaz çelik tarih ayarlama butonu
-İsviçre Ronda Quartz 515 tarih özellikli saat

Bu yıl için sadece her bir modelden 100 adet ürettiğimiz koleksiyon Kasım'ın son haftasında dağıtıma çıkacaktır. Eylül'ün 2.haftasından itibaren ön sipariş almaktayız ve şu an için saatlerimize olan ilgi tahmin ettiğimizden daha fazla. Böyle giderse sadece ön siparişlerle saatlerimizi tüketebiliriz. Siz de eğer bu ailenin bir parçası olmak isterseniz, websitemize şöyle bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Tavsiyem ürünler bitmeden elinizi çabuk tutmanızdır. Detaylı bilgi için www.thewoodstone.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dünya'nın En İlham Verici 5 Şehri

Posted on September 06, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Aslında buraya 5 ilham verici değilde 100 ilham verici şehir yazmak isterdim, çünkü o kadar çok var ki, ancak ben size şimdilik 5 tanesini, diğerlerini de daha sonra vereceğim. İçlerinden gittiğim ve ilham verici olarak nitelendirdiğim 5 şehri sırasıyla tanıtacağım. İlk olarak ilham vermek ne demek onu cevaplayalım. İlham vermek, manzaralarıyla ve eşsiz güzellikleriyle yaşama isteği uyandıran, ferahlatan ve canlandıran özelliklerdir. Şöyle ufak bir gölün ortasında inanılmaz güzel bir adadan gölün eşsiz rengiyle ve alp dağlarının beyaz örtüsüne bakmak oldukça keyif verici ve ilham kaynağıdır örneğin.

1-Kapadokya, Türkiye

ahşap saat

Neredeyse 100 milyon yıl önce bölgedeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu tabakanın ve yağmur ve rüzgar aşınmaları kaynaklı oluşmuş bir bölgedir. Okurken bile içinizin bir değişik olduğunu biliyorum. Çünkü cidden inanılması zor bir oluşum, ancak biz bunun nasıl oluştuğundan ziyade güzelliklerinden bahsedeceğiz. Güneşin doğumuyla beraber aynı zamanda balonların da yükselişi ve güpgüzelim manzara eşliğinde eşiniz dostunuz ya da akrabanız ile geçireceğiniz vakit inanın paha biçilemez. Aynı zamanda bir dağ evinde konaklamak ya da dağların oluşturduğu tabakanın yanından ATV kiralayıp oradan geçmenizi, gün batımını izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

2-Santiago, Şili

ahşap saat

Güney Amerika'da bulunan Santiago Şilinin başkentidir. Ayrıca şu anektodu vermeden geçmeyeceğim. Şili dünyanın en uzun sahil şeridi olan ülkesi ve kuzey güney doğrultusunda Antarktikaya uzanan bir ülkedir. Şehrin en görülmeye değer yerlerinden ve aynı zamanda ilham verici olan yeri Santa Lucia tepesidir. Eşsiz manzarasıyla ve yukardan şehre bakıldığında doyum olmayan bir güzelliğe sahiptir. Özellikle oraya çıktığınızda mutlaka teleferiğe binip doyasıya fotoğraf çekip, bu anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

3-Lisbon, Portekiz

Woodstone ahşap saat

Lizbon, avrupanın gezilebilecek en renkli yerlerinden biridir. Aynı Roma ve İstanbul gibi 7 tepenin üzerinde kurulmuş bir şehirdir. Buram buram tarih kokan caddelerinde ve yıllarca hizmet veren Tramvay seyahatinde ve deniz manzaralı restoranlarında yemek yemek inan paha biçilemezdir. Aynı zamanda Unesco dünya mirası listesinde yer alan Belem kalesine gidip orada gösterişin ve tarihin izini sürebilirsiniz. Şunu da söylemeden geçmek istemiyorum, Alfama bölgesine gidip orada diler kitap dilerseniz de şiir yazın. Eminim iyi gelecektir.

4-Ljubljana, Slovenya

hediyelik eşya

5 Yıl önce ilk olarak burası neresi dediğim bir yerdi, ancak ben böyle güzel, ben böyle tatlı, ben böyle muhteşem bir şehir görmedim dedittirdi burası bana. İnanılmaz ötesi bir şehir. Şehrin göbeğinde ve dağın tepesinde bir kale, etrafı nehir, kano ve tekne turları tam bir büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Özellikle şehirden kendinizi soyutlamak isterseniz, gideceğiniz tek yer Tivoli parkı olsun, sanki kilometrelerce şehirden uzaklaşmış gibi bir his. Ve son olarak Bled adası, işte tam bahsettiğim yer de burası. Gölün ortasında bir ada ve adadaki kilise, eşsiz manzarasıyla tepesinden kar eksik olmayan Alp dağları.. Bir o kadar mütevazi bir o kadar cesur bir yer. Burayı gezmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

5-Sydney, Avustralya

kol saati

Avusturalyanın en eski yerleşim yeridir. Eskiden kabilelerin yaşadığı, denize yakınlığıyla bilinen en eski yerleşim yeridir. Herkes Avustralyanın başkenti diye bilir ancak, Avustralyanın başkenti Canberradır. Burada olmazsa olmazı en güzel sahillerinde denize girmek, çadır kurmak ve ateş yakmaktır. Darling limanına giderek cıvıl cıvıl bir gün geçirebilirsiniz. Hiç kuşkusuz dünyanın en gözalıcı mimarlarından bir tanesi de burdadır, o da Sdyney Opera evidir. Gitmişken Sdyney Harbour köprüsünü ve Tarango hayvanat bahçesine mutlaka uğrayın, daha önce karşılaşmadığınız şeylerle karşılaşabilirsiniz. :)

Sonbahara hazırlanın!

Posted on August 29, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Ağaç yapraklarının yeşilden sarıya dönmesiyle, havaların soğumaya başlamasıyla ve kışlıkların raflara inmesiyle sonbaharın geldiğini rahatça anlayabiliriz. Bu mevsim kimileri için hüzün, kimileri içinse tatlı bir eğlenceyi getirir. Ben biraz hüzünlenirim ancak bu mevsim geldiğinde artık terlemezsin ve güzel esintilerle adete kışın gelişini kutlarsın. Çok da fazla uzun sürmez, ya akışına bırakırsın hemen kış gelir ya da uzun uzun evinde kahveni yudumlayarak ağaç yaprakların düşüşünü izlersin. 

Yeryüzünde tüm canlılarda olduğu gibi insanoğlu da mevsimlere göre ayak uydurmak zorundadır. Zaman akıp geçiyor ve dur denilmiyor, ya elinizi çabuk tutar, modaya ayak uydurursunuz ya da moda bana göre değil deyip sonradan ayak uydurmak zorunda kalırsınız.

ahşap kol saati

Bu mevsimde yazlık eşyalar raflara kalkar ve onun yerine kışlıklar çıkarılır. Bu da tam anlamıyla alışveriş sezonu demektir. Eğer kışlık eksiğiniz varsa soluğu alışveriş sitelerinde alırsınız ve size göre kıyafet ve aksesuar arayışına girersiniz. Size bu konuda biraz yardımcı olmak istiyorum. Her mevsim takılabilecek ancak sonbaharda Woodstone ahşap kol saatlerinin yeri tamamen ayrıdır. Hiç bir insan yoktur ki yeryüzünde Woodstone ahşap kol saatini taksın ve etrafındakilerin ilgisini çekmesin.. bu imkansız. Sizde tarzınızla fark yaratmak istiyorsanız, ürünlerimize şöyle bir bakın derim.

Tabi ki sadece Woodstone ahşap kol saati değil olay, önemli olan mevsime göre uyum içinde giyinmek ve tarzınızı belirlemek. Bunun daha bir sürü yolu var mesela seçtiğiniz elbiseler artık açık renkli değil daha çok sonbaharı andıracak tarzda renkler olur, gül ağacı rengi, ak ağaç rengi ya da ceviz ağacı renkleridir.

ahşap saat

Sonbahar aynı zamanda unutulmaz bir tatil için çok elverişlidir. Sizlere önerim, ağaç yapraklarının düşüşünün izlenebileceği dağ manzaralı bir otel ya da kamp yapmak isterseniz ve İstanbul'da ikamet ediyorsanız kesinlikle Bolu'yu öneririm. Eğer İzmir'de ikamet ediyorsanız kaz dağları ve spil dağı sizin için biçilmez bir kaftan özelliği taşır. Aslına bakarsanız güzel ülkemizin her yeri her mevsim o kadar güzel ve eşsiz oluyor ki bunun için say say bitmez. Batısından tutunda doğusuna kadar harika doğa güzelliklerimiz var. Evet, sizde bir an önce sonbaharın çoşkusuna katılıp planlarınızı yapın! Websitemizi ziyaret etmeyi de unutmayın. :)

Eğer sizinde eklemek istediğiniz birşey olursa çekinmeden bizimle irtibata geçebilirsiniz!

Doğaya yaklaşın!

Posted on August 10, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Bir çok şeyin değerini bilemediğimiz gibi insanoğlu doğanın da değerini bilmiyor. Halbuki bizi hayatta tutan doğadır ve doğa olmadan, su olmadan, ağaçlar olmadan yaşayamayız. Biz insanoğlu görevimizi yaptığımız ve çevreye baktığımız takdirde bu dünyayı yaşanılabilir bir dünya kılarız, ancak yerlere çöp attıkça, çevreyi ve denizleri kirlettikçe veya havayı kirlettikçe hem dünyanın ömrünü hem de kendi ömrümüzü kısaltıyoruz.

Biz Woodstone ahşap saat ve gözlük firması olarak bunun bilincindeyiz ve satılan her saat başına TreesForTheFuture aracılığıyla bir tane fidan dikiyoruz. Aynı zamanda çoğu kişinin zannettiği gibi saatleri üretmek için ağaçları kesmiyoruz bununla birlikte doğaya katkı sağlamak amacıyla da ölü ağaçları ve kullanmayacak durumda olan ağaçları değerlendiriyoruz.

Doğa bize inanılmaz bir imkan sunuyor. Yiyeceğimizi, giyeceğimizi hatta oturduğumuz evi dahi doğa bizlere sunuyor. Eğer bunun değerini bilmez isek ve bunun için girişimlerde bulunmazsak sonumuz pek de iyi olmaz. Bir diğer konu ise atıkları değerlendirmek, biz Woodstone ahşap saat ve gözlük şirketi olarak orman atıklarını çok iyi bir şekilde değerlendiriyoruz. Atık değerlendirme sayesinde dünyamızı daha yaşanılabilir kılabiliriz ve bunun için hepimize görevler düşmektedir.

Bu görevlerden kısaca bahsetmek istersek, Doğa dostu ürünler kullanmak, çevreye karşı duyarlı olmak, geri kazanımı olmayan ürünleri kullanmamak ve eğitimi hiç bir zaman bırakmamaktan geçer. Aslında bunların en başında eğitimi saymak gerekir, çünkü Herbert Spencer'ın da dediği gibi ''Eğitimin asıl büyük amacı, bilgilenmek değil, eyleme geçmektir'' sözü bize çok şey anlatıyor.

Bloğumun sonunda sizlerden bir de ricam olacak. Eşinize, dostunuza, yakınlarınıza ve özellikle de çocuklarınıza doğayı sevidirin, doğa olmadan bizlerinde olmayacağını ve dünyanın yok olacağını çocuklarınıza anlatın. Çocuklar bizim ve bu dünyanın gelecekledir, onlara gerekli olan eğitimi ilk önce siz, anne ve babaların vermesi gerekmektedir. Onlara doğa dostu ürünler kullanmayı ve geri dönüşümü olan ürünler kullanmayı öğretin.

Eğer siz de bu konu hakkında katkı sağlamak isterseniz, bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Ahşap saat ve gözlüğüme nasıl bakmalıyım ?

Posted on August 03, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Ahşap temizleme işi araba temizlemeye benzemez. Özellikle ahşap kol saati ya da ahşap gözlüğü temizlerken daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü ahşap diğer metaryellere benzemez. İlk başta olabildiğince sudan uzak tutmanız gerekmektedir. Aynı zamanda bu temizleme işlemi hem ürününüzü hem de cebinizi güldürür çünkü saatiniz daha az yıpranır ve yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Woodstone saatlerimiz ve gözlüklerimiz kimyasal madde kullanılmamış doğal ahşaplardan üretilmiştir. Bu yüzden hiçbir şekilde alerji yapmazlar. Ahşap nemi emdiği için, saati her kullandığınız vakit bileğinizdeki nemden faydalanıcaktır. Buda ahşapın doğal görünümünü korumasında faydalı olucaktır.

Eğer saatinizi veya gözlüğünüzü temizlemek isterseniz, bir peçeteye az bir miktar zeytin yağı ve limon suyu uygulayabilir ve saatin veya gözlüğün ahşap kısımlarını silebilirsiniz. Daha sonra başka bir mendil ile ürünün üzerindeki fazla yağı temizleyebilirsiniz. Zeytinyağı ayrıca ahşap ürünün daha güzel görünmesini sağlıyacak ve ahşapın ömrünü uzatıcaktır.

Zaman zaman ahşap kısımlara dudak veya el kremi, ceviz yağı, yada balmumu kullanmanızıda tavsiye ederiz.

Ellerinizi yıkarken saatinizi rahatlıkla takabilirsiniz, sadece yapmamanız gereken suya direk temas. Mesela saatiniz kolunuzdayken duşa, havuza ya da denize girmeyin. Ama yağmur altında ıslanmayı seviyorsanız, bunu rahatlıkla ahşap saatinizi çıkarmadan yapabilirsiniz. :)

Siz de bizimle aklinizda kalan diğer soruları paylaşabilirsiniz.

Düğün Mevsimi başladı!

Posted on July 20, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Havai fişekler, mumlar, çiçekler bunların hepsi bize düğün mevsimini hatırlatıyor. Aslında yılın her zamanı düğünler yapılır ancak asıl düğün sezonu ilkbahar sonu ve yazdır. Çiçekler açtığında, güneş parladığında ve kuşların cıvıltısıyla beraber aklımıza hem yaz hem de düğünler gelir.

Düğününüzde güzel bir şarkı seçmek, ya da günlerce hangi gelinliği seçsem diye düşündüğünüz günler bu işin en zor ve en önemli işlerindendir. İşte tam bu konuda sağdıçlar ve nedimeler devreye girer. Onlar aslında halkın gözü gibidirler, size önceden neler yapılması ve neler yapılmaması gerektiğini hatırlatırlar. Ve hepsinin birer uyum içinde olması gerekmektedir. Aynı takım elbise ya da aynı takıları takmaları düğününüzü insanlara hayran bırakmalarını sağlarlar.

O kadar çok düğün gelenekleri vardır ki. Mesela bazı balkan ülkelerinin düğünde oynadığı Sirtaki, Zeybek ya da karadeniz düğünlerinin olmazsa olmazı Horon dansları oynanır. Amerika, Kanada gibi farklı ülkelerin düğünleri ise daha sade ve mütevazi olur. Gelin ve damat düğünlerde illa ki gergin olurlar ve bazıları bunu atlatmak için dans dersleri alırlar. Bu dersler kalabalığın önünde sizi daha rahat olmanızı sağlacaktır.

Güzel bir düğünde, giydiğiniz gelinlik, nedimelerin ya da sağdıçların giydiği her aksesuar ve detaylar çok önemlidir. Kusursuz bir düğün için bütün nedimelerin ya da sağdıçların giydiği her şey aynı olmalıdır. İşte tam bu konuda bizim Woodstone ahşap saatleri devreye girer ve hepsinin birer uyum içinde olmasını sağlar.

Düğünün hangi saatte yapıldığı da son derece önemlidir. Bence, en güzel düğün saati akşamüstü saatleridir. Çünkü bu saatte yapılacak olan düğünlerde sıcak havada hem çok terlemezsiniz hem de güneşin batışının altında güzel bir düğün ziyafeti misafirlerinize sunabilirsiniz.

Eğer sizde yazımıza katkı yapmak isterseniz, bize çekinmeden yazabilirsiniz :)

Metal Alerjisi Olanlar İçin Hediye Alternatifleri

Posted on July 06, 2017 by Fatih Cigdem | 0 Comments

Kabaca, metal alerjinin tanımını yapacak olursa, gümüş, nikel ve altın gibi metaryellerin vücuda teması halinde, vücutta kötü etki bırakmasıdır. Bu tip alerjiye sahip olan insanların kolye, bileklik, saat, çanta ve diğer aksesuarları takarken iki kere düşünmeleri gerekmektedir. Herhangi bir metalin en ufak temasında deriye kalıcı hasar bile bırakabilir. Çevremizde ise neredeyse 10 kişiden birinde metal alerjisi görülmektedir, özellikle bayanlarda erkeklere göre daha sık rastlanmaktadır.

Metal ile temas eden işlerde çalışan işçilerin bazılarında sonradan dahi görülmektedir. Bu yüzden vücudumuzu iyi analiz edip, kendimize dikkat etmeliyiz. Çocukların erken yaşlarda kulağını deldirmesi ya da piercing takmaları da bu alerjiyi tetikleyen unsurlardandır. Son zamanlarda insanların dikkat etmediği bir diğer unsur ise sahte takılardır. Bu da metal alerjisini tetikleyen bir diğer faktördür. 

Metal alerjisinin herhangi bir ilacı bulunmamaktadır, ancak giydiğimiz kıyafetten, taktığımız aksesuarlara kadar hatta yediğimiz yiyeceklere dahi önem vermeliyiz. İşte burada size gönül rahatlığıyla takabileceğiniz bir kaç ürün göstermek istiyorum.

1-Woodstone ahşap saatleri

Ürünlerimiz sadece şık görünümüyle değil aynı zamanda ahşap olduğu içinde metal alerjisine duyarlı olan insanlarını hoşuna gidebilecek ürünlerdir. Farklı renk ve farklı model seçenekleriyle dileğiniz ürünlerimizi satın alabilir, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde yetişen en kaliteli ve sağlam ağaçlardan saatlerimizi üretiyoruz. Saatlerimiz Akçaağaç, Gül ağacı ve Siyah & Yeşil Sandal ağacı ağaçları kullanılarak yapıldı. Gözlüklerimiz Abanoz , Meşe ve Gülağacı kullanılarak yapılmıştır.

Her ağacın farklı desenleri oldugundan ürettiğimiz saat ve gözlük birbirleriyle tamamen aynı değildirler. Her ahşap ürünün farklı çizgileri ve geçmişi vardır. Ağaç’ın bu özelliği ahşaptan yapılan aksesuarları farklı ve eşsiz kılan diğer unsurlardan biridir. Websitemizdeki fotoğraflar ile size ulaşıcak ürün arasında azda olsa renk ve desen farklılıkları olucaktır ve bu normaldır.

2- Ahşap oyuncaklar

Ahşap oyuncaklar da ahşap saatler gibi metale duyarlı olan çocukların rahatlıkla oynayabileceği oyuncaklardır. Çocukların ilerde metal alerjisini daha ileri boyuta taşımaması içinde bu oyuncaklar gayet kullanışlıdır.

3- Woodstone ahşap gözlükleri

Woodstone ahşap gözlükleri de metale alerjisi olanlar için biçilmiş bir kaftandır. Çünkü Metal alerjisi olan insanlar gözlük takarken çok seçici olması gerekir ve Woodstone ahşap gözlük tam burada da devreye girmektedir. Müşterilerimizin rahatlıkla kullanabileceği bu ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz, fotoğrafı tıklamanız yeterlidir.

Eğer bloğumuza sizde katkı yapmak isterseniz, bize yazabilirsiniz. :)